Полициската станица Центар информира дека вчера во 23.04 часот добила пријава за тепачка.

Д.М.(20) од Скопје пријавил дека околу 22:00 часот на ул.„Димитрие Чуповски“ бил физички нападнат од неколку лица.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.