Седумдесет и тригодишниот А.П.(73) од с.Љубанци, скопско, вчера попладне бил пронајден починат кај автобуската станица во селото. Како што пријавиле Итна медицинска помош во СВР Скопје, мажиот починал откако паднал во шахта.

Од извршениот увид било утврдено дека А.П., додека ја чистел јамата од семејната куќа, паднал во неа и починал.

Од екипа на Итна медицинска помош била констатирана смрт без траги на насилство, а по наредба на Јавен обвинител телото било предадено на семејството.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.