Синоча околу 20 часот во Полициската станица Аеродром, Д.Т. (33) од Скопје пријавил дека околу 18 часот на паркинг простор на бул. „Јане Сандански“ во Скопје, две лица со закана му одзеле пари.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.