Во текот на вчерашниот ден околу 15 часот, З.Т. (28) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 14 часот во казино на булевар “Јане Сандански“, општина Аеродром, бил физички нападнат од страна на М.Д.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.