Вчера околу околу 16 часот во село Визбегово, скопско пријавено е дека на улица „31“, во помошниот објект – гаража, непознато лице физички го нападнало Б.К. (25).

Потоа Б.К. излегол на улицата, заедно со неговиот брат и К.Ј. (33) од Скопје, при што забележале друго непознато лице, кое им упатило закани.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицата и целосно расчистување на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.