Рано утрово во Полициската станица Центар, И.С. (43) од Скопје пријавил дека околу 05.30 часот на бул. „Илинден“ бил физички нападнат од две лица.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.