На 11.01.2020 во 05.20 час. А.П (32) од Скопје, пријавил дека на ул.Јордан Мијалков во  Скопје, пред  угостителски објект бил физички нападнат од  вработен во  угостителскиот објект.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.