Скопјанец бил нападнат од своите синови во семејниот дом.

Вчера во 20:00 часот во СВР Скопје, 39-годишниот З.Р. од Скопје пријавил дека на 10.02.2020 околу 21:00 часот во семејниот дом на ул. „Перо Наков“, поради семејни недоразбирања, бил физички нападнат од неговите синови, 19-годишниот А.Ш. и 22-годишниот М.Ш., двајцата од Скопје. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот – информира МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.