Синоќа околу 21 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул. „Иван Хаџиниколов“ во Скопје, Д.А. (22) од Скопје бил физички нападнат од С.Ф. од с. Зелениково и уште неколку лица.

Притоа, според пријавата, бил оштетен и мотор „хамачи“, управуван од Д.А. и патничко возило „фолксваген голф“, сопственост на другo лице.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе бидат поднесени соодветни поднесоци .

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.