Ноќеска околу 03 часот во СВР Скопје М.Н. (22) од Скопје, пријавил дека на улица “Македонија“ бил физички нападнат од неколку лица, кои му одзеле мобилен телефон.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.