Ноќеска во СВР Скопје, Ј.С. (35) од Скопје пријавил дека околу 03 часот на ул. „Кеј 13-ти Ноември“ во Скопје непознат сторител физички го нападнал и му одзел мобилен телефон.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.