Синоќа околу 20 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.А. (65) од Скопје пријавил дека на улица „Индустриска“, додека управувал велосипед, бил каснат од куче скитник и паднал на земја, по што се здобил со повреда на левата рака.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.