Вчера попладне во СВР Скопје, Б.Л.(27) од Скопје пријавил дека околу 17.15 часот, додека бил заедно со Т.К.(18) од Скопје и управувал мотор на ул.„Востаничка“, биле нападати од непознато лице.

Според пријавата, поради недоразбирање во сообраќајот, непознатото лице, кое управувало патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, ги нападнало со секира.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.