Во 16.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св. Наум Охридски“ бил донесен С.П.(49) од с.Долно Количани, скопско, кој во својот двор, додека сечел дрва, се повредил.

Од лекар му биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.