Во раните утрински часови во саботата, во 02.50 часот во Полициската станица Крушево, Н.Х.Л.(19) од Скопје пријавил дека истиот ден околу 02.20 часот во Крушево бил физички нападнат од лицата М.Ф., М.З. и уште две лица, со кои претходно имале расправија во ноќен клуб во Крушево.

По целосно документирање на случајот, ќе бидат поднесени соодветни поднесоци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.