Ф.И.(26) од Скопје вчера во 10:00 часот пријавил дека на 20.06.2021 околу 23:55 часот, на подрачјето на Центар физички бил нападнат од неколку лица, а едно од нив физички ја нападнало и неговата девојка.

Се работи на расчистување на случајот, информираат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.