Вчераутро во СВР Скопје, А.К. (56) од Скопје пријавил дека во понеделникот неговиот 13 – годишен син, по претходна расправија, бил физички нападнат од неговиот класен раководител М.Н..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.