Скопјанец бил фатен во секс со малолетничка во скопски хотел.

-На 27.11.2020 во 20:46 часот во една од собите во хотел во о.Центар, Скопје полициски службеници го затекле Д.К. (28) од Скопје при полов однос со малолетно лице – стои во билтенот на МВР.

Д.К. е приведен во Полициската станица Центар и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.