Млад скопјанеџ бил приведен затоа што се однесувал агресивно кон полицајци.

На 22.11.2021 полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода И.Ј.(25) од Скопје, затоа што се однесувал агресивно кон полициски службеници кои преземале службени дејства. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава – стои во билтенот на МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.