Вчера во 12,30 часот од полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Кисела Вода при СВР Скопје на ул.„Владимир Назор“ бил лишен од слобода Е.Б.(21) од Скопје затоа што се барал по потерница за издржување на казна затвор во траење од пет години по наредба од Основен кривичен суд Скопје за сторено кривично дело “разбојништво“.

Тој бил спроведен во КПУ Затвор Идризово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.