Полициски службеници од ЕВР Карпош – СВР Скопје ноќеска околу 2:45 часот на ул. „Бранислав Нушиќ“ во Скопје, го лишиле од слобода В.Г.(29) од Скопје, затоа што се барал со потерница за издржување казна затвор од три години.

Како што соопшти полицијата, В.Г. бил спроведен во Казнено – поправната установа Затвор – Идризово, за издржување на затворската казна

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.