Адвокатот Сашо Дукоски на денешните завршни зборови потсети на врските кои ги имал Зоран Милески Кичеец со актуелни политичари и оти Обвинителството поминало лесно преку тоа. Тој се надева дека овој факт ќе го земе во предвид при носењето на пресудата.

-Сите видовме како Кичеец е во друштво на познат адвокат и со братот на еден врвен политичар. И тоа помина така-повтори Дукоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.