Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 01:30 часот во Полициска станица Драчево, 60-годишниот Ж.А.од Скопје пријавил дека од домот се оддалечила неговата мајка 87-годишната Р.З. од Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.