Синоќа околу 21 часот во Полициската станица Чаир, Ј.Д. (46) од Скопје пријавил дека по семејни недоразбирања, од домот се оддалечил неговиот син Б.Д. (20).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.