Синоќа во МВР било ријавено дека во меѓузоната на Граничниот премин Табановце настанал пожар во електрична инсталација на патничко возило „форд фокус” со српски национални ознаки, управувано од С.М.(55) од Р.Србија.

Пожарот бил локализиран од страна на присутни возачи кои чекале за влез во Македонија. Повредени лица нема.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.