Син си ги претепал своите родители

Црна хроника 25.10.2019 / 16:41

Против 29-годишно лице од селото Обедник, демирхисарско, поднесена е кривична пријава.

МВР јави дека пред две недели, во неговиот дом, тој физички ги нападнал неговите родители Ј.С. и Ј.Т., при што им нанел тешки телесни повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.


Comments are closed for this post.