Во Делчево синоќа син тепал татко. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова во писменото соопштение вели дека вчера во 19:55 часот во полициската станица Делчево, 49-годишен маж од Делчево пријавил дека истиот ден околу 19:00 часот во дворот на семејната куќа на улица „Ванчо Прќе“ во Делчево бил физички нападнат од неговиот син С.К.(18) од Делчево.

С.К. бил повикан во полициската станица во Делчево и по расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.