СВР Скопје поднесе кривична пријава против 23-годишниот С.С. од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник кој не наполнил 14 години“, соопштија од МВР.

Како што е наведено во полицискиот билтен, на 11 февруари годинава, во напуштена просторија на улицата „Февруарски поход“ во Скопје, пријавениот извршил полови дејствија врз малолетничка со која бил во љубовна врска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.