На 23.09.2019 околу 10.50 часот во СВР Штип било пријавено дека А.М.(52), кој бил со нарушено психичко здравје, во својот дом на ул.„Плачковички одреди”, со секира го нападнал својот татко Т.М.(79), нанесувајќи му тешки телесни повреди.

Т.М. бил пренесен во Комплекс клиники „Мајка Тереза”, додека А.М. бил пренесен во болница „Негорци”. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.Се превземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.