Синоќа околу 21 часот на крстосница од улиците „Борис Кидрич“ и „Пиринска“ во Штип, Б.Т. (26) од Штип, управувајќи мотоцикл „Truva-125“ без регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот.

Во незгодата, Б.Т. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Штип.

Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Штип.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.