Вчера на улицата „Ванчо Прќе“ во Штип, мотоцикл управуван од 47-годишен штипјанец, удри во паркирано патничко моторно возило со штипски регистарски ознаки, по што падна на коловозот.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот и бил пренесен во Клиничката болница Штип за укажување на лекарска помош, соопштија од полицијата.

На местото на несреќата извршен е увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.