Стојан Арсовски, кој бил возач на Бојан Јовановски, во сведочењето на денешното рочиште за „Рекет“ објасни дека најпрво бил негов шофер, а потоа го ангажирале и во 1 ТВ. За ангажманот добивал плата од 40.000 денари.

Тој потврди дека постојано бил со Боки и дека среќавал многу луѓе околу него. На прашање на Дукоски дали го познава Зоран Милевски, тој одговори потврдно.

Кичеец го знам од град, но го гледав често и во 1ТВ бидејќи беа пријатели. Кичеец одеше и во домот на Боки во населбата Орман, но јас чекав надвор, објасни возачот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.