Шлепер полн со пиво се преврте попладнево пред влезот на Битола. Како што дознава 4NEWS.mk за среќа причинета е само материјална штета.

Нема поредени лица, но во моментов е нејасно како дошло до инцидентот. На местото на несреќата присутна е полиција која го регулира сообраќајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.