Во комбе биле откриени шестмина мигранти на автопатот Куманово – с.Табановце, во близина на обиколницата. Од нив тројца биле од Пакистан, двајца од Авганистан и еден од Иран.

Мигрантите биле приведени и предадени на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.