Шестгодишно дете од скопската населба Илинден е повредено кога во него удрил мотоцикл „лонгија баутијан“ управуван од 16-годишник од селото Кадино.

Според МВР, несреќата се случила вчера попладне во 18 часот во селото Марино.

Шестгодишното дете кое се здобило со тешки телесни повреди е пренесено во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде му е укажана лекарска помош. Со телесни повреди се здобил и возачот и сопатникот на мотоциклот.

Извршен е увид на местото на настанот од страна на увидна екипа од СВР Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.