Активен пожар во Валандовско, зафатена е сува трва и нискостеблеста шума над с.Грчиште, м.в. Погана.

Во гасењето на пожарот ангажирани се 6 пожарникари со 2 ПП возила од ТППЕ Валандово и 6 вработени од ШС „Саланџак“ Валандово.

За пожарот се известени ДЗС, СВР и ЕЛС Валандово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.