Денеска започна судењето за убиството на Ристо Иљашев од Струмица кој беше пронајден во метално буре во водите на „Турија“. Марјан Велев од Добрејци кој се товари за убиството на Иљашев тврди дека не е виновен за убиството. Истото го потврди и неговата одбрана која смета дека доказите кои ги имаат добиено се спротивни. Се очекува судењето да продолжи во петок.

Повеќе на Strumicadenes.mk

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.