Исчезна малолетно девојче од Скопје, родителите бараат помош за нејзино пронаоѓање. Според информациите на МВР, вчера во 18,30 часот во СВР Скопје, Е.Ш.(40) од Скопје пријавил дека истиот ден неговата малолетна ќерка М.Ш. од Скопје заминала од дома, а според пријавителот и претходно неколку пати се оддалечувала од домот.

Според него таа е заедно со С.А. од с.Кадино. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.