Вчера 13.35 часот во Полициската станица Карпош, М.С.(41) од Скопје пријавила дека на ул.„Римска“ нејзиниот седумгодишен син бил каснат од две кучиња скитници.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.