Рано утрово со судски налог полицајци влегле во викендица лоцирана на место викано Брушанска населба на Тиквешко Езеро, сопственост на А.В.(23) од Кавадарци, каде биле затекнати четири лица, а во близина на викендицата пронајдени биле и легитимирани уште 14 лица меѓу кои и сопственикот.

По целосното расчистување и документирање на случајот ќе следи кривична пријава по чл.206 од КЗ, соопшти МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.