Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера избувнал пожар во Клиниката за инфектологија во Скопје.

Вчера попладнето, во 18:45 часот во СВР Скопје било приајвено дека настанал пожар во Клиниката за инфектологија во Комплекс клиники „Мајка Тереза“ при што опожарени биле кабли и цевки во тоалет од една од собите. Пожарот бил изгаснат од противпожарната единица од Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.За настанот е запознаен јавен обвинител – соопшти МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.