Изминатата ноќ, некаде околу 03.00 часот по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека на улица „Беласица“ настанал пожар во возило „крајслер“, сопственост на А.С., а од огнот биле делумно зафатени и возило „мазда“, сопственост на М.Р. и возило „ауди“.

Повредени лица нема. Извршен е увид.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.