Пожар избувнал на кровна конструкција од зграда која се наоѓа во близина на стадионот во Чаир.

По примената дојава за запален кров поради опасност од ширење упатени беа 3 возила и 12 пожарникари. Брзата интервенција на БППЗ-Скопје спречи ширење на пожарот и зафаќање на поголема површина на делот од зградата. Секогаш за доброто на граѓаните на Скопје“, објавија на фб страницата на Пожарна Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.