а 21.05.2022 во 19.00 часот во Полициска станица Штип е пријавено дека на автопатот Миладиновци-Штип во близина на надвозник кон село Криви Дол околу 18.50 часот настанал пожар на патничко моторно возило „опел астра“ со штипски регистарски ознаки, управувано од Р.П.(24) од Штип. Пожарот е изгаснат од противпожарната единица Штип. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Штип.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.