На 08.09.2019 во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „АСНОМ“ се запалил мотоцикл „Сузуки“, сопственост на В.Ј.(40).Увид ќе се врши во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.