Синоќа во 19.50 часот во СВР Скопје, В.В. од селото Бардовци, Скопско, пријавил дека околу 16 во дворот од семејната куќа настанал пожар во патничкото возило „мерцедес“.

Од екипа на Бригадата за противпожарна заштита пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид ќе се врши во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.