Синоќа околу 20,00 часот во Прилеп на улица „Митко Цветановски“ во куќа сопственост на М.К.(82) избувнал пожар. Пожарот е изгаснат од страна на Противпожарна екипа.

Во куќата пронајдена е почината М.К., а смртта настапила најверојатно од задушување со чад.

Извршен е увид на местото на настанот, информираат од МВР.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.