Вечерва околу 19.00 часот се запалил автомобил на патниот правец Охрид – Кичево, објави „Охридњуз“.

Според информациите, возачот успеал навреме да избега од возилото кое изгоре во пожарот.

На местото на инцидентот интервенирала и противпожарна екипа, пишува „Охрид њуз“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.