Автобус на ЈСП се запалил вечерва во скопската населба Аеродром, дознава 24 Инфо.

Инцидентот се случил на булеварот Трета Македонска бригада, во близина на бензинската пумпа на „ОКТА“.

Противпожарните екипи веднаш рагирале и го локализирале пожарот.

Повеќе детали во текот на денот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.