Полицијата информира дека жител на Скопје на возраст од 25 години пријавил инцидент кој се случил на булеварите „Борис Трајковски“ и „Коцо Рацин“.

Според пријавата на Д.П, вчера вечер додека се превезувал во автомобил „фолксваген голф“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Ф.С.(25) од Скопје, поради недоразбирање во сообраќајот едно лице кое управувало автомобил „форд фокус“ им се заканувало со пиштол.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.